Ro i Niero. by.

Koniec sierpnia, schyłek wakacji. Dzieci wracają do szkoły, dorośli kończą urlopy, niektórzy ich nie mieli wcale… Kręci się, kołowrotek pracy i nauki. Jednak, nie wszystkim pasuje ten arcykontrowersyjny pomysł pt. ucz się i pracuj. Pamiętam taki dzień, kiedy napotkawszy w tramwaju duet typowych kloszardskich mirko-mietków, emitujących woń przeciwnie ubiegunowaną względem Chanel no. 5, w skład której weszły nuty piwa Stern, stężone z wódeczką (stawiam, że Telewizyjna lub Parkowa) i wielomiesięczną dystrybucją promili do własnej krwi; i oto, z ich pełnych niepełnego (wyrafinowana gra słowna) uzębienia jadaczek SŁYSZĘ, co następuje:
TY SUCHEJ, BYŁEM W TYM, NO, URZENDZIE PRACY, ROZUMISZ, I KMIŃ CO MI TA GŁUPIA KU#WA ZAPROPONOWAŁA: ROBOTE D Z I E N N I E!!! NO BES ŁIKENDÓW NIE ALE DO PIETNASTYJ ŁOT PONIEDZIAŁKU I TAM NO PARE DNI I TY, TY WIESZ ZA ILE?!?!? ZA TYSIONC PIŃCET NA RĘKĘ!!! (wybuchają śmiechem oboje) JO BYCH MUSIOŁ BYĆ PIŹNIENTY RZEBY TAKIE GÓWNO WZIONĆ!! MOM TYLA TERA Z ZASIŁKU, ŻE NA CO BYDA ZA TAKIE GROSZE ROBIŁ, TE. (…) I MIE SIE NIE CHCE!!! (…)”.

Pamiętam, że tego dnia jechałam do pracy, w której moim podstawowym wynagrodzeniem brutto (czyli, podkreślam, NIE na rękę) była kwota 1406 zł. Plus żartobliwe, dodatkowe gratyfikacje finansowe, chyba tylko, żeby sąd pracy siedział cicho, na które harowałam, tracąc czas, zdrowie i uroki zrównoważonego życia. Pracę tamtą rzuciłam w końcu., znalazłam inną. Znajdę każdy kolejny raz bo… Mimo wszystko, nadal wierzę tylko w siłę sprawczą własnych kończyn i mózgu i nie pochodzę do życia z nastawieniem, że MI SIĘ COŚ NALEŻY, OT TAK, ZA NIC. Czułabym się rozczeniową, bezwładną kretynką, żal.ru

Powinniśmy pamiętać: Nikt nam nie jest nic winien. To uwalnia i usamodzielnia.

Cdn.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s