Prywatny ranking najbardziej żenująco niepotrzebnych zdań i porad ever.

Jesteśmy bombardowani pierdołami. Od nadwyżki informacyjnej, którą serwuje nam globalizm i postęp technologiczny, aż po prywatny, międzyludzki pustostan umysłowy, generowany w sferze wymiany werbalnej. Mam maniakalne skłonności na tle tworzenia i wybrzmiewania słowotwórczych struktur, i tak, wolę chyba zejść pół kilograma dżdżownic, niż usłyszeć w momencie smutku: żyj chwilą!. Ja pierdole, serio? A czym żyje się wobec tego, skoro chwila, nazywana inaczej ‘danym momentem’, figuruje podczas egzystowania nieustannie, siłą rzeczy, czy tego chcemy czy nie. Takie to mądrości, niczym z polskich, popowych piosenek.

Bądź sobą!

Naprawdę? O, nie, nie, w życiu! Chcę być Barakiem Obamą albo zamienić się w krzak jałowca. Na parentingowo-mamusiowym forum, które, nie wiem dlaczego, sporadycznie wyświetla mi się w aktualnościach, a które późnien odwiedzam, żeby poniedowierzać w istnienie popieluszkowego (prawie jak Popiełuszkowego… mówiłam, że mam manię!) zapalenia mózgu (czego?).

Zamiast gadać, screenuję:

Czego dotyczy ta bajeczna wypowiedź? Ano, nie kwestii wieku, wolności stylu bycia. Dotyka kwestii… przebierania brudnej pieluchy dziecka w miejscach publicznych typu: środek dworca, restauracja (przy stoliku!), galeria handlowa, lotnisko. Czyli? Młodzian nasra, a ty BĄDŹ SOBĄ, i zamień otoczenie w komorę gazową, przedsionek szamba, bo… Bo tak, bo znajdziesz przecież miliard powodów i tłumaczeń, łącznie z moim ulubionym…

…Przecież to TYLKO dziecko!

No właśnie, tylko. Nie AŻ. Nie traktowałabym faktu posiadania potomka, za jakieś szczególne osiągnięcie, chyba, że panujesz mądrze nad rozbuchaną energią dzieciaka, co łatwym zadaniem raczej nie jest. Większość ludzi na świecie miała, ma, będzie mieć młode, czy to aż tak niesamowite? Może przez skok hormonów – dla rodzica tak. Dla reszty świata – nie. I nie ma się co za ten fakt, na świat owy obrażać.

Brak mądrego komentarza. Może wszyscy tak podchodźmy do życia – MOJE ważniejsze. Z pewnością daleko zajdziemy, a osoby wychowane w poczuciu JA NAJ-LEPSZY, -WAŻNIEJSZY, -MĄDRZEJSZY, na pewno będą znakomitymi, społecznie superrozwiniętymi uczniami, kolegami, pracownikami, partnerami. Wróżę tutaj cudowną, narcystyczną katastrofę, i już widzę zdziwione miny odpowiedzialnych za taki stan rzeczy współautorów owego dzieła samozniszczenia.

Uśmiechnij się!

No pewnie! 3, 2, 1, zęby wystaw. Nie lubimy krzywych min. Taka śliczna buzia, a taka ponura! – powie ci tramwajowy Mirek. Dlaczego się nie uśmiechasz, jak pan ładnie prosi? Podskocz do tego, klaśnij, zaszczekaj, zrób salto. Na końcu strzel sobie w łeb, ale zagwizdaj przed żeby było wesoło. Uśmieszki – sztuczne czy nie, wszystko jedno. Mają być.

Będzie dobrze!

Jasne, na końcu zawsze jest. Tyle, że jeśli człowiek ora sobą o największe życiowe dno, to te motywujące, niczym rozcieńczony wywar z Kołcz Majka tekściki tylko pacjenta rozdrażnią. Czasami lepiej się zamknąć, i po prostu być w pobliżu. Na będzie dobrze przyjdzie czas, jak będzie. Bedzie dobrze jest dobre, kiedy ktoś nie jest pewny czy zupa mu wyjdzie albo jaki kolor firanek wybrać do mieszkania.

A nie mówiłam/łem???

Chyba ulubione każdego z nas. Wywijasz jakiś niezbyt mądry numer, niekoniecznie mając złe chęci, albo po prostu okoliczności same ci go organizują… Na co szybko przybiega A-Nie-Mówilski, żeby ci przypomnieć, POWIEDZIEĆ, że mówił, ostrzegał, a ty i tak swoje. No przecież ci mówił, tak??!! Teraz to niesamowicie dużo zmienia, prawda? Najlepiej nie odkręcać złych sytuacji, tylko licytować się, kto co mówił, kiedy, ile razy i czyja była w tym racja. Wyjątkowo skuteczna taktyka i bardzo logiczny moduł działania w kryzysie. Podobnie, niczym nieśmiertelne: Mogłaś zrobić tak i tak. JA bym tak zrobił/ła!”

Acha. Ok.

Reasumując szybko. Tatuujmy sobie na plecach Carpe Diem, i bądźmy sobą, wszak, jakoś to będzie, a będzie dobrze, chyba, że nie będzie, to wtedy a nie mówiłam??? Uśmiech!

Cdn.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s